Od nowego roku w pierwszym pociągu Pendolino podróżujący będą mogli korzystać z sieci Wi-Fi. Pasażerowie długo musieliśmy czekać na usługę, która powinna być standardem. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przyznał, że proces instalacji sieci Wi-Fi w pociągach Pendolino trwał lata, ale – jak podkreślił zapomniał o tym „ktoś, kto zamawiał ten pociąg”.

„Nasi poprzednicy zapomnieli o tym, że tak podstawowe usługi powinny być zagwarantowane, tak podstawowe urządzenia powinny być częścią instalacji w tych pociągach, na które wydaliśmy niebagatelne kwoty wielu miliardów złotych” powiedział szef resortu infrastruktury.

Dostęp do bezpłatnej sieci Wi-Fi jest podstawą normalnego funkcjonowania wielu osób, które wybierają Pendolino. Potrzebują oni sprawnie działający internet do tego, aby czas spędzony w pociągu wykorzystać na załatwienie spraw biznesowych, prowadzenie telekonferencji czy po porostu milsze spędzenie podróży.

Adamczyk zapewnił, że do listopada 2019 r. bezprzewodowy internet będzie dostępny już we wszystkich pociągach Pendolino.

Ponad to minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas konferencji prasowej dodał, że PKP Intercity SA zanotuje w 2018 roku wzrost liczby pasażerów do 46 mln. To około 8 proc. więcej niż w 2017 r.

„Będzie to kolejny, trzeci rok na plusie, czyli 190 mln czystego zysku. To niezmiernie ważne, że polski przewoźnik, który jeszcze przed kilkoma laty notował straty, o którym mówiono ze należy go zrestrukturyzować, dzisiaj jest bardzo poważnym i pozytywnym operatorem na rynku” – powiedział dziennikarzom Andrzej Adamczyk.

 

Tomasz Boboń

Żródło: PAP